3. kolo Slovnaft extraligy

12.09.2008 Celý región

HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 3. R. Školiak (Kocák, Pálffy), 30. D. Pašek (R. Školiak), 33. R. Hartmann (Zálešák, Pálffy), 46. Pálffy (Zálešák, R. Hartmann)
Vylúčení: 3:9 na 2 min, navyše: D. Vrbata (Poprad) 10 min za nešport. správanie
presilovky: 3:0
rozhodovali: Lokšík - Bundil, Mášik
3318 divákov

Skalica: Rybár - Gründling, Jendek, M. Ivičič, Beňa, Šille, Škadra, Gula, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, Zálešák - Kocák, D. Pašek, R. Školiak - T. Višňovský, F. Novák, R. Hartmann - Kutálek, Horský, Šátek
Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, O. Malinský, Fabian, Dora, M. Procházka, Korenko, Bakoš - Kolusz, Jarolín, Marcel Haščák - D. Vrbata, Šechný, A. Kroták - Holečko, Buc, Martin Segľa - Martin Slovák, Piatak, A. Lapšanský

Skaličania privítali vo vynovenej Max aréne mužstvo Popradu. Hneď v 2. minúte po zlej rozohrávke brankára hostí Šimonoviča prišiel závar a mužstvo Popradu išlo do oslabenia. No po Pálffyho kombinácii dostal Školiak domácich do vedenia. V 5. minúte Kroták dostal do prvej šance hostí, no Rybár vykryl roh svojej brány. V nasledujúcich minútach bola séria vylúčení a hra sa rozprúdila do osobných súbojov. V druhej časti stretnutia mali domáci viac z hry, no hokej, ktorý sa hral, veľmi nepripomínal extraligový zápas. Rozháraná hra vyústila do gólu v 30. minúte z Pašekovej hokejky. Vzápätí Hartmann pridal tretí. Hostia ožili v prvej svojej presilovej hre, no bol to na druhej strane Pálffy, ktorý sa dostal do peknej šance. Popradčania svoju presilovú hru dohrali a vzápätí znovu putoval hráč Popradu na trestnú lavicu. Presilovú hru domácich prerušil klaksón druhej tretiny. Začiatkom tretej časti hry presilovku ešte ustáli, no pri ďalšom vylúčení už inkasovali z hokejky Pálffyho. V nasledujúcich minútach mali domáci viac z hry i viac šancí, ktoré nedokázali využiť. No zápas sa dohral a domáci v slabom stretnutí zaslúžene vyhrali.

Peter Oremus, tréner HK 36 Skalica: "Pohyb hráčov bol dobrý i herné nasadenie. Dali sme štyri góly, som so zápasom spokojný a verím, že v nasadení budeme pokračovať. "
Jozef Skokan, asistent trénera HK Aquacity ŠKP Poprad: "Výkon je ťažko hodnotiť. Hrať bez nasadenia a korčuľovania sa nedá. Nemali sme žiadny herný systém. Môžem poďakovať iba Šimonovičovi, ostatným nie. "

HC´05 Banská Bystrica - HKm Zvolen 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 10. Hvila (Dlouhý, Klouda), 45. Pavliš (J. Malinský, F. Turek)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše: Dlouhý (Zvolen) na 10 min za nešport. správanie
rozhodovali: D. Konc - Jankovič, Tvrdoň
3300 divákov

B. Bystrica: I. Petrík - V. Vlk, Biro, P. Frühauf, M. Richter, Brumerčík, Rimmel - Pardavý, Bulík, Jánoš - Dian (od 21. Baček), Ľ. Sabol, Igor Majeský - Tománek, Češík, Škvaridlo - Ižvolt, Gašpar, Valach - od 21. Mocek
Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Kolafa, J. Malinský - J. Markovič, Lipiansky, J. Čierny - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, F. Turek, Vozdecký - T. Tatar, Dubec, Macejka

MHC Martin - HK Ardo Nitra 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 20. M. Beran (Török, J. Polák), 40. J. Polák (Török, Appel), 46. Džerinš (I. Ďatelinka, Ľ. Hurtaj), 46. L. Havel (L. Říha) - 18. Ľ. Kolník (Gálik)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše: Ľ. Hurtaj (Martin) na 10 min za nešport. správanie
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Valachovič - Stano, Šefčík
3600 divákov

Martin: Lakosil - J. Polák, Klepáč, Škuta, Vantroba, P. Smrek, I. Ďatelinka, Drgoň, B. Majeský - Török, M. Beran, Appel - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Džerinš, Ľ. Hurtaj, I. Dornič - Škumát, T. Mahdalík, Marek Hovorka
Nitra: Račko (46. Falta) - König, Hranáč, Poláček, Kudrna, Halász, T. Sedlák, Zajac, Výborný - Podstavek, T. Chrenko, Mach - Ľ. Kolník, Bednařík, Gálik - H. Ručkay, Poljaček, Čaládi - M. Chrenko, Čunderlík, M. Slovák

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 42. Kropáč (Lažo, Döme), 64. Kuľha (Vaic, Hujsa) - 40. S. Saliji (Marek Haščák)
rozhodovali: Grečko - Gajan, Vojtek

Slovan: Konrád - Pavlas, J. Kováčik, Devečka, Sersen, Petré, M. Hruška, Huba, Hančák - Kuľha, Vaic, Hujsa - Kropáč, Hreus, Lažo - Uram, Kukumberg, Döme - Šiffalovič, Liščák, A. Bezák
Trenčín: Hála - Bobček, Křetinský, Fatyka, V. Urban, P. Mikuš, Gabriš, Trefný - Lelenas, Kóňa, Valčák - S. Saliji, Trochta, Paroulek - T. Radulay, Marek Haščák, V. Kútny - E. Hartmann, O. Ďuriš, L. Ružička - Tybor

Zápasu dvoch odvekých extraligových rivalov chýbala najmä v prvej tretine iskra. Mužstvá síce nepredvádzali vyslovene vlažný hokej, hra mala solídne tempo i kombinačné prvky, ale akosi chýbal vzruch. O ten sa starali skôr šarvátky, fauly a z nich ústiace presilovky. Najmä Slovan ich hral staticky a nedôrazne, pričom v 11. minúte domácom hráčom takmer ukázal návod hosťujúci Gabriš, ktorý trafil spojnicu žrdí. V druhej časti úradujúci majster po niekoľkých minútach zvýšil úsilie, mal miernu prevahu, šance Kuľhu, ale musel myslieť aj na zadné vrátka. Trenčania boli pripravení v hociktorom čase z kontry udrieť a podarilo sa im to z kompaktných defenzívnych štruktúr nečakane v závere tretiny. Haščák poslal ideálne do jazdy Salijiho a trenčiansky útočník voľný medzi kruhmi trafil parádnym švihom. V treťom dejstve si Slovan vytvoril systematický tlak, v presilovke vyrovnal pohotový Kropáč a jeho tím mohol pridať aj ďalšie kusy. Trvalý nápor pokračoval, zveľaďovali ho početné výhody, lenže v 15. minúte mohlo byť všetko naruby. V oslabení unikli Trochta so Salijim, no druhý menovaný nájazd dvoch na jedného zakončil v nízkej hokejovej akosti. To Hujsa mal skôr smolu, keď v presilovke 3 sekundy pred tretím klaksónom zavesil zblízka síce ponad Hálu, ale aj tesne vedľa žŕdky. V predĺžení Slovan pokračoval v presilovke, tú síce nevyužil, ale následne svoju piatu šancu zápasu kanonier Kuľha už áno.

MsHK Garmin Žilina - HK Orange "20" 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 7. V. Baláž (Hájnik, Pokrivčák), 32. R. Krajčí (Hriňa, Koložváry) - 29. Hrivík (Uhnák, Vizváry)
Vylúčení: 3:7 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - Gašparík, Valach
920 divákov

Žilina: Přikryl - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek - R. Krajčí, Pleva, Škoda - Sivák, R. Stantien, M. Kokavec - Tvrdek, Koložváry, Važan - Hájnik (21. Brandis), Pokrivčák, V. Baláž
HK Orange 20: Kotvan - J. Brejčák, M. Kozák, Štajnoch, Deyl, Vizváry, Košecký - Mertel, O. Rusnák, Lisoň - Slávik, P. Kopecký, Vyletelka - Hrivík, Mišura, Uhnák - Pekar, Grošaft, Hadbavný

Predohrané:

HC Košice - MHK SkiPark Kežmarok 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Góly: 6. Šimurda (P. Mocek), 19. Michel Miklík (Juraj Faith, P. Bartoš), 21. Juraj Faith (Michel Miklík), 38. P. Bartoš (Tabaček, M. Šterbák), 46. Kmiť (Húževka), 50. Šimurda (J. Sýkora), 52. Rudolf Huna (Philipp) - 42. Pavol Segľa (Sadiki)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Drotár (Kežmarok) na 10 min za napadnutie zozadu
presilovky: 3:1
rozhodovali: D. Konc - Tornay, M. Grečko
5146 divákov

Košice: M. Lipovský - M. Šterbák, Tabaček, Kledrowetz, Philipp, Homer, Špelda, P. Mocek - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, Rataj, S. Gron - Bartánus, Húževka, Kmiť - Šimurda, J. Sýkora, Jenčík
Kežmarok: Klempa - M. Droppa, D. Brejčák, Sadiki, Hrubý, R. Gavalier, Gurčík, Žemba, od 22. min J. Marcinko - Škovira, Svitana, Bartečko - Pavol Segľa, Palovčík, Drotár - Mašlonka, S. Pavličko, Fedor - Štolc, Slaninák, Bednár

1. MHC Martin a.s. 3 3 0 0 0 10:5 9
2. HKM a.s. Zvolen 4 2 1 0 1 13:10 8
3. HC Košice 3 2 0 0 1 13:6 6
4. HK "ARDO" Nitra 3 2 0 0 1 8:8 6